سومین جلسه کمیسیون آموزش و پژوهش روز سه ­شنبه نهم بهمن 1397 در محل سندیکا برگزار شد.

در این جلسه دستور کار و اولویت­های این کمیسیون مجددا بررسی شد. از جمله موارد بیان شده در این جلسه، اولویت قرار دادن درخواست­های ارسال شده از طرف شرکت­های عضو جهت برگزاری سمینارها و دوره­های تخصصی بوده است. همچنین انجام مجدد نیاز سنجی آموزشی از شرکت­ها برای هر چه مفید تر بودن دوره­های آموزشی در دستور کار این کمیسیون قرار گرفت.

برگزاری دوره ای تخصصی در مورد بهره برداری و تعمیرات بهینه نیروگاه­ها از موضوعات مورد تاکید اعضای کمیسیون بود. زیرا در حال حاضر تعمیرات نیروگاه­ها به صورت سنتی انجام می­شود و بخش خصوصی سالانه صدها میلیارد تومان به این منظور هزینه می­کند. از این رو، بهره بردن از دانش و توانمندی شرکت­های بین المللی در این زمینه می­تواند منافع بسیاری برای نیروگاه­های خصوصی به همراه داشته باشد.

موضوع دیگری که در این جلسه مطرح شد برگزاری سمیناری برای تشریح فرصت­های بودجه 98 برای مدیران عامل و مدیران مالی شرکت­ها بود که این فرصت­ها برای شرکت­ها ملموس شوند تا در صورت لزوم بتوان دستورالعمل­ها واقدامات وزارت نیرو و TPPH را پی­گیری و اصلاح نمود. این طرح می­تواند موجب شود که در نوشتن لایحه بودجه سال بعد کلی گویی­ها و ابهامات کاهش یابد و همچنین در نوشتن لایحه بودجه در آینده از ظرفیت سندیکا و شرکت­های عضو آن استفاده شود.

لزوم برگزاری دوره­ای با مضمون فرآیند انعقاد قرارداد خرید و فروش برق و بحث تمدید پروانه، از دیگر موارد بحث شده در این جلسه بود.

در مورد بخش پژوهش سندیکا سه موضوع مطرح و بررسی شد:

الف) برنامه­ریزی انجام پروژه تصویب شده واحد پژوهش سندیکا در اتاق تهران با موضوع صادرات برق

ب) باز طراحی بازار برق ایران و ارائه مدلی برای این بازار مستقلا توسط اعضای سندیکا برای رسیدن به بازار برقی شفاف و قابل اعتماد و استفاده از ظرفیت اتاق تهران در این زمینه

پ) پی­گیری موضوع صحت­سنجی نرم افزار تعیین آرایش بهینه واحدهای تولیدی و معرفی یک نهاد علمی به شرکت مدیریت شبکه برق ایران جهت ممیزی، نظارت و نهایتا تست نرم افزار

بحث پایانی این جلسه در مورد بودجه کمیسیون بود و مقرر شد هر یک از اعضا بودجه مورد نیاز برای دوره­های آموزشی برنامه ریزی شده و همچنین طرح­های پژوهشی در دست کار و لازم الاجرا را تخمین و در جلسات آتی ارائه نمایند.

این جلسه با حضور آقایان پرویز غیاث الدین (رئیس کمیسیون)،  احمد میرزایی، کریم افشار و سرکار خانم ها پگاه پاشا و معصومه پاشا (دبیر کمیسیون) در تاریخ 9 بهمن ماه 1397 برگزار گردید. خانم مریم شعبانی از غائبین این جلسه بوده اند.

آموزش, آموزش و پژوهش, پژوهش, سندیکا, کمیسیون, کمیسیون آموزش, کمیسیون آموزش و پژوهش
نوشتهٔ پیشین
جلسه اول؛ 7 بهمن 1397
نوشتهٔ بعدی
جلسه دوم؛ 14 بهمن 1397

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید